پژوهش باید منجر به خلق سرمایه مادی و معنوی شود

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: پژوهش نباید صرفاً به خلق قله‌های علم ختم شده و در حقیقت باید منجر به خلق سرمایه مادی و معنوی برای ملت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش با تأکید بر تکمیل ارائه ایده تا مصرف برای ایجاد، خلق و تولید ارزش افزوده ملی و حرکت چرخ تولید، اشتغال و خلق سرمایه مادی و معنوی ملی در کشور اظهار کرد: پژوهش نباید صرفاً به خلق قله‌های علم ختم شده و در حقیقت باید منجر به خلق سرمایه مادی و معنوی برای ملت شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید از نسل یک و دو عبور کنند و به نسل سوم و چهارم تغییر ماهیت دهند، افزود: تکمیل این مهم نیازمند تلاش و همت دانشگاهیان است تا پژوهش‌ها در مرحله مقاله و تحقیق باقی نمانند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: پژوهش‌های اثرگذار باید تبدیل به ایده‌های پرطرفدار برای تولیدکنندگان ملی شوند. ایده‌هایی جذاب خواهند بود که تولید ارزش‌افزوده کنند و چرخ تولید و اشتغال را به حرکت درآورند.

قاضی‌زاده گفت: علم، اقتدار آفرین بوده و امروزه حکومت علم بر جهان به خوبی مشخص است. دولت‌ها با علم و دانش برتری خود را به رخ دیگر کشورها می‌کشند. پژوهشی ارزشمند بوده که کشور را در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح ایمن کند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *