عضو هیات علمی واحد بوشهر: تحقق وعده الهی پایان انتظار مردان خداست.

عضو هیات علمی واحد بوشهر:
تحقق وعده الهی پایان انتظار مردان خداست.
انسیه ماهینی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در گفتگو با روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سالروز شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: «من الْمؤْمنين رجالٌ صدقوا ما عاهدوا اللّه عليْه فمنْهمْ منْ قضى نحْبه ومنْهمْ منْ ينْتظر وما بدّلوا تبْديلًا »
از ميان مؤمنان مردانى‏ اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند.
ماهینی با بیان اینکه پایان انتظار مردان خدا، تحقق وعده الهی یعنی شهادت است، تصریح کرد: راستی تفاوت دو جهان بینی از کجا تا به کجا می تواند باشد؟ عده ای پایان زندگی انسان را مرگ می دانند و حتی بیش از آن تصور می کنند و لذا در جهت مجازات افرادی که در نظر آنان چاره ای جز محو آنان نیست، کشتن بالاترین مجازات است. این در حالی است که در نظر مردان خدا، کشته شدن توسط شقی ترین افراد بالاترین افتخاری است که آدمی می تواند در زندگی اش بدست آورد.
وی بابیان اینکه شهادت حکایت مردان الهی است   تصریح کرد: تو مکن تهدیدم از کشتن که من
تشنه زارم بسوی خویشتن
گر بریزد خون من آن دوست رو
پایکوبان جان برفشانم بر او
آری اینست حکایت مردان بی ادعای الهی! اما اف بر آنان که خباثت خویش را بر مردم ایران آنی نه کتمان کرده اند و نه انکار. هر زمان نیز که عده ای فراموش می کنند خون پاکانی نظیر سردار دل ها، آنان را یادآور می شود که دشمنی دشمن پایانی ندارد.
وی افزود: در طول تاریخ آنچه اسلام را زنده نگه داشته و درخت آن را تنومندتر ساخته است، خون انسان های فرشته صفتی است که چه در زمان حیاتشان و چه در زمان مرگ سرخشان، در حال چهادند. حال یک سوال: در این معامله یا بهتر بگوییم در این خباثت ابلهانه، چه کسی باخت؟
نظام جمهوری اسلامی یا مستکبران جهانی؟
انقلاب اسلامی ایران در طی این چهل و اندی سال اگر ریزش هایی داشته، رویش هایی داشته که بیش از آن ریزش ها می باشد. به جرات می توان گفت اگر نبود خون های به ناحق ریخته ی عزیزان مان این رویش های ارشمند را نداشتیم؟ کودکان، نوجوانان و جوانان این مملکت اگر چه در بدو آغاز این انقلاب نبودند اما اینک سربازان ولایت را خوب می شناسند و خوب می ستایند. اینک باز می پرسم: در این اقدام تروریستی و جنایتکارانه یعنی به شهادت رساندن ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان چه کسی باخت و چه کسی برد؟
آیا کسی که مزمزه ی زبانش اینست که:
رقص و جولان بر سر میدان کنند
رقص اندر خون خود مردان کنند
چون رهند از دست خود دستی زنند
چون جهند از نقص خود رقصی کنند
یا مردمانی که جهت رسیدن به بصیرت به خون افرادی چون حاج قاسم نیاز دارند:
می‌رسد آواز عشق
می‌رسد آواز عشق از چپ و راست
منطق‌الطیر سلیمانی کجاست
منطق‌الطیر سلیمانی کجاست کجاست
این ها را گفتیم اما غم دل دست آدمی نیست از روز جمعه سیزده دیماه سال1398تاکنون هرگاه به یاد آن لحظه ای که خبر ترور سردار را شنیدم تاکنون، لحظه ای غم دلم آرام نگرفته اما تنها چیزی که مسکن قلب ما بود و به آن باور قلبی داریم اینست که:
رفته سردار نفس تازه کند برگردد؛
چون ظھور گل‌نرگس، بہ خـدا نزديک ست... عدد
اللهم عجل لولیک الفرج
دیماه۱۳۹۹
سرباز ولایت انسیه ماهینی عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

کلمات کلیدی
افشین جعفری
تهیه کننده:

افشین جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *