حجت‌الاسلام قاضی‌زاده در گفت‌وگو با آنا:

جمهوری اسلامی مقابل بی‌عدالتی می‌ایستد | دشمن به‌دنبال تسلط فکری بر نخبگان و فرهیختگان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ایران اسلامی، کشور جنگ‌طلبی نیست؛ اما نشان داده که مقابل بی‌عدالتی هرگز ساکت نخواهد نشست.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در بوشهر با گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی اظهار کرد: دفاع مقدس دوران پرافتخار و حماسه‌سازی بود که دشمن نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی در شهریور سال ۱۳۵۹ شرایط مناسبی برای تقابل نظامی قرار نداشت، اضافه کرد: دشمنان ایران اسلامی در آن مقطع احساس کردند با نبرد و حمله نظامی می‌توانند به سرعت به جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند و در خیال خام خود، در زمان کوتاهی این نظام الهی را از حرکت بازنگه دارند و سپس سرنگون کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: دشمن براساس توهم با تحریک صدام که فکر می‌کرد با حمایت جهانخواران شرق و غرب توانایی انجام این خیال واهی را دارد، ایران و مردم کشور را درگیر نبردی سخت کردند.

دفاع از کیان کشور در هر زمان شرایط خاص خود را طلب می‌کند

قاضی‌زاده مطرح کرد: با وجود آمادگی نداشتن ایران اسلامی برای مقابله نظامی به واسطه رهبری اندیشمندانه بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) و حضور دوشادوش و یکپارچه مردمی دلداده به آب و خاک وطن و انقلاب و نظام در کنار نیروهای نظامی، ایران اسلامی توانست این تهاجم را با سربلندی دفع و بانگ صلابت و اقتدار خود را در جهان طنین‌انداز کند.

قاضی‌زاده خواستار استخراج ادله‌هایی راهگشا از آیات و روایت برای ساختار و برنامه‌های کشور توسط اندیشمندان شد.وی با بیان اینکه دفاع از کیان کشور در هر زمان شرایط و ملاک خاص خود را طلب می‌کند، مطرح کرد: ایران اسلامی، کشور جنگ‌طلبی نیست؛ اما نشان داده است که هرگز مقابل بی‌عدالتی ساکت نخواهد نشست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مردم ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس پاسخ کوبنده نظامی به دشمنان دادند و با توجه به اینکه دشمن جرئت یورش نظامی و تعرض ندارد و با جنگ سرد عرصه‌های فرهنگی و ساختارهای اعتقادی مردم را نشانه رفته است، ما نیز باید با هوشمندی و حسب شرایط، تهدید و هجمه‌های دشمن را دفع کنیم.

رشادت‌های شهدا فراموش‌شدنی نیست

قاضی‌زاده با بیان اینکه رشادت‌های شهدا و رزمندگان هرگز نباید از یادها و خاطره‌ها پاک شده و به بوته فراموشی سپرده شود، متذکر شد: دشمنی دشمنان بر علیه حکومت اسلامی و نظام الهی ایران هرگز تمامی نخواهد داشت و در هر زمان با خدعه و حربه‌ای به دنبال ضربه زدن به ایران هستند. یک روز با جنگ، یک روز با ترور، یک روز با فتنه و ...، بنابراین باید هوشیار بود و هوشمندانه از کشور صیانت کرد.

وی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال تسلط فکری بر نخبگان و فرهیختگان کشور است، یادآور شد: باید برای ساختار فکری فرهیختگان تلاش کرد و با توسل به آیات قرآن، اسلام ناب محمدی و روایات اهل بیت علیهم‌السلام مطالب ارزشمندی را استخراج کرد تا چراغ راه هدایت آنان شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خواستار استخراج ادله‌هایی راهگشا از آیات و روایت برای ساختار و برنامه‌های کشور توسط اندیشمندان شد.

کلمات کلیدی