جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر
 


شماره خبر :٤٧٩٢٧٤
تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٦ بهمن ١٣٩٤ ا ١١:٠٧

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع ادبیات فارسی و ظرفیت های پیدا و پنهان آن درهویت ملی با حضور کاووس حسن لی برگزار شد.

کاووس حسن لی یکشنبه شب مورخ 94/11/5 در نشست هم اندیشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع ادبیات فارسی و ظرفیت های پیدا و پنهان آن درهویت ملی افزود: هنر و ادبیات از ابزارهای سیقل دهنده دل و روح آدمی است.
وی بیان کرد: در ادبیات توانمندترین سفیران شاعران هستند که ایران با داشتن شاعرانی بزرگی از کشورهای سرآمد این عرصه در جهان است.
حسن لی یادآور شد: ادبیات غنی ایران یکی از ظرفیت های مهم برای معرفی کشور در دنیا به شمار می رود.حسن لی گفت: چنانچه ظرفیتی برای استفاده از متون ادبی در زبان هنر، فیلم، انیمیشن و امثال آن فراهم شود شناسایی فرهنگ غنی ایرانی برای جهان راحت تر خواهد شد.
وی ادامه داد: ادبیات رسمی یک ادبیات سانسور شده و در واقع شکلی ریاکارانه و متظاهرانه ادبیات عامه است و در واقع ادبیات محلی هنگام رسمی شدن همانند آینه ای است که موج برمی دارد.

 


عضو هیات علمی دانشگاه شیراز گفت: برخی از ادبیات های گذشته بخش های تاریک دارند ولی با این حال پژوهشگر به منظور داوری صحیح نسبت به جامعه خود باید به آن آگاهی داشته باشد.
حسن لی عنوان کرد: فرهنگ عامه که زیاد روی آن کار نشده، ظرفیت مهم برای فعالیت پژوهشگران این عرصه است و یکی از نمونه های این فرهنگ عامه لالایی های کودکان است.
وی یادآور شد: نسل امروزی کودکان لالایی نشنیده و مادران لالایی نگفته دارای روحی خشن و زبر هستند که نیازهای روحی آنان برطرف نشده است.حسن لی ادامه داد: امروز فرهنگ غربی با شیوه و قالبی و اشتهای سیری ناپذیر خود فرهنگ های بومی ملل مختلف را می بلعد.
عضو هیات علمی دانشگاه شیراز گفت: تنوع در آئین ها وباورهای گذشته بخشی از زندگی مردم جهان است که مردم با آن تخلیه روانی می شوند.

وی بیان کرد: اگر عمیق و درست نگر باشیم باید برای هر واژه ای که در این فرهنگ می میرد، سوگوار شویم.
مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر دراین نشست گفت: برگزاری نشست های معرفت افزایی استادان با محوریت های مختلف از جمله رویکردهای این نهاد است که نسبت به آن اهتمام ویژه دارد.حجت الاسلام سید مرتضی حسینی بیان کرد: نشست های یاد شده به فراخور زمان با محوریت های مختلف برگزار می شود و با توجه به قرار گرفتن درآستانه انتخابات برگزاری نشست پیرامون این موضوع و با حضور اشخاص و نخبگان برجسته سیاسی در دستور کار نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر است.
وی گفت: با توجه به ضرورت افزایش مشارکت مردمی در عرصه انتخابات این نهاد تا زمان برگزاری این اتفاق مهم برنامه های متنوعی را پیش بینی کرده است.خروج
پیوندها