جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > گزارش اولین نشست گروه معارف اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی 94-93
 


شماره خبر :٣٩٣١٦٨
تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٣ ا ٠٨:٠٤

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
گزارش اولین نشست گروه معارف اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی 94-93
اولین جلسه گروه معارف اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین آقای حسینی مسوول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان برگزار شد..


اولین جلسه گروه معارف اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین آقای حسینی مسوول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان، در نیمسال اول سال تحصیلی 93-94 در روز چهارشنبه مورخ 9/7/93ساعت 19 در سالن جلسات دانشکده انسانی برگزار شد. بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم خانم دکتر ماهینی مدیر محترم گروه معارف اسلامی- ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت بمناسبت شب شهادت امام محمد باقر (ع) نکاتی را در خصوص آن حضرت بیان نمود ، سپس مسوول محترم دفتر نهاد رهبری با بیان فضائلی از زندگی آن امام همام ، ویژگی های دوران امامت ایشان را تبیین نمود.


 


. در ادامه این جلسه ، حجه الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جایگاه اساتید دانشگاه را به عنوان معلمان و مربیان جوانان فرهیخته مورد توجه قرار داده و با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اساتید را فرمانده مبارزه با جنگ نرم دشمن نامیده اند افزود: در این میان اساتید معارف اسلامی وظایف بیشتری نسبت به سایر اساتید دارند. جوانان امروز دارای انبوهی از شبهات هستند و اگر اساتید نتوانند پاسخهای مناسب ارایه دهند ممکن است آن شبهات در ذهن آنها رسوخ کند و تثبیت شود. لذا می بایست همه اساتید با مطالعه فراوان و رفتاری دلسوزانه تمام تلاش خود را نموده تا دانشجویان را به دین، مذهب و ارزشهای نظام نزدیک نمایند. ایشان در ادامه گفت البته منظور از لزوم پاسخگویی از شبهات دانشجویان توجیه همه رفتارهای مسوولین نیست بلکه دفاع از اصل نظام و باورها و ارزشهای اصولی آن است و این وظیفه ای است که امام راحل و شهدا بر عهده ما گذاشته اند. وی با اشاره به برخی از ارزش ها مانند دفاع مقدس و جایگاه ولی فقیه افزود: با توجه به وضعیت ناآرامی که در کشورهای همسایه مثل عراق، سوریه و افغانستان وجود دارد باید توجه داشت که این آرامش و امنیت پایدار که در ایران اسلامی شاهدش هستیم نتیجه تمسک به اصل ولایت فقیه است لذا نباید این گفته امام راحل را فراموش نمود که: پشتیبان ولایت فقیه باشد تا به کشور شما آسیبی نرسد.

 


وی گفت: تدریس متون درسی ارزشمند است اما نباید در آن متوقف شد و نباید اصل وظیفه اساتید معارفی که تأثیر بر قلوب جوانان و جذب آنها به دین است را فراموش کرد یا از آن غافل ماند. نماینده مقام معظم رهبری همچنین اضافه کرد: دفتر نهاد پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشد و با روی باز از آن و راهکارهای پیشنهادی شما در بهبود اوضاع دانشگاه و دروس معارف استقبال می کند.

در ادامه جلسه آقای دکتر گرگین دبیر شورای استانی گروههای معارف اسلامی استان گزارشی از طرح نیاز سنجی معاونت امور اساتید ارایه نمود سپس آقای خواجه پور معاون فرهنگی دانشگاه توضیحاتی در مورد بخشنامه جدید فرهنگی - مبنی بر لزوم اجرای 120دقیقه فعالیت فرهنگی که می باست با همکاری معاون آموزشی و اساتید صورت پذیرد ارئه نمود و گفت کلاسهای معارف و دروس معارفی بهترین فرصت برای استفاده از این برنامه می باشد

 
خروج
پیوندها