سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
 


شماره خبر :٥٤٩٩١٣
تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ ا ١٦:١٤

اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از اعزام زوج های دانشجو درقالب طرح همسفر تا بهشت به مشهد خبر داد.

حسین دشتی‌عسکری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر با بیان اینکه امسال برای نخستین‌بار زوج های دانشجو در قالب کاروان و به صورت گروهی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد، اظهار کرد: نخستین کاروان زیارتی زوج‌های دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر روز جمعه مورخ ۲۶ بهمن سال جاری و با حضور جمعی از مزدوجین به اردوی  فرهنگی همسفر تا بهشت اعزام خواهند شد.

برنامه‌های پیش بینی‌شده سفر ازدواج دانشجویی

وی با بیان اینکه حضور جمعی زوج‌ها در کنار هم می‌تواند لحظات شادتری را برای آنان به یادگار بگذارد،افزود: سعی شده در این اردو در کنار برنامه‌های آموزشی و در عین حال برنامه‌های تفریحی و زیارتی، برنامه‌های جدیدتر و متنوع‌تری برای زوج‌های دانشجو تدارک دیده شود تا نخستین سفر زندگی مشترک آنان بسیار خاطره انگیز رقم بخورد.

مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: طول مدت این سفر سه روز است و شرکت‌کنندگان در این کاروان‌ها با بهره‌مندی از هدایا، جوایز و بسته‌های فرهنگی از مزایای ویژه‌ای نظیر غذای متبرک حرم ثامن الحجج (ع) بهره‌مند خواهند شد.

دشتی‌عسکری تشریح کرد: برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای شرکت‌کنندگان در روز نخست، پس از ورود به مشهد مقدس و استقبال کریمانه از آنان در مراکز اقامتی، زیارت گروهی، استفاده از خوان پربرکت مهمان سرای حضرت رضا(ع)، برنامه فرصت عاشقی در حرم مطهر(که نخستین ویژه برنامه و در واقع نایاب‌ترین برنامه برای زوجین خواهد بود)، است تا زوج‌ها با بهره‌مندی از دانش و تجربیات استادان حوزه دانش خانواده، به زندگی خود قوام صد چندان ببخشند.

وی افزود: در روز دوم، برنامه فرهنگی آموزشی آشیانه، ویژه زوجین برای آشنایی با مهارت‌های زندگی و زناشویی اجرا خواهد شد.

مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح برنامه‌های روز سوم اظهار کرد: صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی برای زوج‌های دانشجو در نظر گرفته شده است و پس از آن هم می‌توانند در برنامه‌های گردشگری پیش بینی‌شده شرکت کنند و نیز در همه مدت این دوره، برنامه‌هایی همچون مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع ازدواج پایدار، پخش نماهنگ‌های مناسبتی، مسابقه، جنگ شادی و قرائت قرآن و ادعیه به اجرا در خواهد آمد.

تازه‌های برنامه‌های بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی

دشتی‌عسکری با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی برای زوج‌های دانشجو اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: یکی از جدیدترین تدابیر برنامه همسفر تا بهشت بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی، طراحی دوره‌های مجازی «مردان و زنان - تفاوت‌ها و تشابه‌ها» است که زوجین پیش از قطعی شدن ثبت‌نام و قبل از سفر به مشهد مقدس باید در این دوره‌ آموزشی شرکت کنند و به نوعی پیش‌نیاز آموزش‌هایی است که زوجین در مشهد فرا می‌گیرند.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نظیر مشق شب، گفتگوی سرنوشت ساز، پاتوق همدلی، بخوان برای زندگی، رفیق دوست داشتنی و بسیاری برنامه دیگر در قالب برنامه های مشاوره ای در هتل محل اقامت زوج ها اجرا می شود.

مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام از زوج‌های دانشجو برای جشن ازدواج دانشجویی تا پایان بهمن ادامه دارد، عنوان کرد: تاکنون ۶۰ زوج در دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مدارک ثبت‌نام خود را تکمیل کرده که در کاروان‌های بعدی به مشهد اعزام خواهند شد.

دشتی‌عسکری یادآور شد: زوج‌های دانشجویی که برای مراسم سال قبل ثبت‌نام کرده و موفق به تشرف نشده‌اند و یا اینکه ثبت‌نام کرده‌ اما مدارکشان مورد تأیید نبوده است، می‌توانند با ارائه مدارک خود به دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ خود و انتخاب کاروان به این سفر مشرف شوند.خروج
پیوندها