شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > وحدت حوزه و دانشگاه ارتباط حقیقی علم و دین
 


شماره خبر :٥٤٧٢٨٨
تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧ ا ١٤:٣٧

وحدت حوزه و دانشگاه ارتباط حقیقی علم و دین
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: وحدت حوزه و دانشگاه، ایجاد ارتباط حقیقی بین علم و دین است.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر، به‌مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، با تسلیت سالروز شهادت آیت‌الله محمد مفتح با بیان اینکه از گذشته دور همواره میان دانشمندان علوم تجربی و علوم دینی اختلاف‌نظر وجود داشته است، اظهار کرد: تعارض میان عقل و دین در جوامع بشری یک از موارد همیشگی بوده است.


وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی ایران، نگاه جدیدی به مسائل به وجود آمده است، تصریح کرد: دیدگاه جمهوری اسلامی ایران به مسائل، برگرفته از آموزه‌های دینی، نگاهی عقلانی و نفی نگاه ستیزه‌جویانه است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تبدیل تهدیدها به فرصت از معجزات انقلاب اسلامی است، افزود: آنچه نظیر ترور، شهادت، از بین بردن متفکران انقلاب، تحریم و مواردی این‌چنینی که دشمنان انقلاب به‌عنوان ابزاری برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران از آن بهره می‌گیرند، به برکت انقلاب تبدیل به یک ظرفیت و فرصتی برای همبستگی و اتحاد شده است.


حسینی با بیان اینکه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران با مبارزه با افراط و تفریط، تعادل میان مسائل برقرار شده است، اظهار کرد: وحدت میان حوزه و دانشگاه یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب در کشور است.


وی با بیان اینکه برای از بین‌بردن سیاست‌های تفرقه‌انگیز دشمنان اسلام به‌خصوص علیه شیعیان، وحدت بیش از پیش دو قشر متفکر جامعه تشیّع (حوزویان و دانشگاهیان) را می‌طلبد، تصریح کرد: تصویری که از عالمان و دانشمندان دانشگاهی و حوزوی در فرهنگ دینی ترسیم‌شده است، محبت، همیاری، همسویی، مسئولیت‌پذیری و ازخودگذشتگی است و این همسویی فقط یک سفارش و درخواست عادی نیست؛ بلکه وظیفه، تکلیف و مسئولیتی الهی است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهربا تأکید بر اینکه یکی از منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری، اسلامی‌شدن علوم انسانی است تصریح کرد: یکی از مصادیق عمده این بحث، این است که علوم انسانی غرب که بویی از معارف دینی نشنیده‌اند، با استفاده از منبع وحیانی مثل قرآن و دستورات ائمه (ع)، بتوانند جنبه اسلامی پیدا کنند که قطعاً راه درست و حق همین است.

حسینی اظهار کرد: در حقیقت وحدت حوزه و دانشگاه، ایجاد ارتباط حقیقی بین علم و دین است.


وی خواستار برگزاری برنامه‌های غنی، منظم و جذاب برای آگاه‌سازی و اغنای افکار عمومی به ویژه نسل جوان شد.خروج
پیوندها