چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > وجود ۱۴۸ موقوفه با متراژ چندهکتاری در استان بوشهر
 


شماره خبر :٥٤٦٩٤٤
تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ ا ١٠:٢٦

وجود ۱۴۸ موقوفه با متراژ چندهکتاری در استان بوشهر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با تأکید بر تبیین وقف در جامعه اعلام کرد: در استان بوشهر ۱۴۸ موقوفه با موقعیت عالی و متراژ چندهکتاری وقف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر عصر امروز در نشست تخصصی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع وقف و دانشگاه که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر برگزار شد، گفت: در آیات نورانی قرآن مجید، مباحثی چون باقیات‌الصالحات، انفاق و صدقات مطرح شده که یکی از کارکردهای این مفاهیم، وقف است.


وی یکی از فلسفه‌های وقف را عدالت اجتماعی دانست و با بیان اینکه تبیین وقف در جامعه وظیفه شرعی و الهی است، تصریح کرد: برکات و ثواب وقف برای واقفش همیشه استمرار، قوام و دوام دارد.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر افزود: حضرت محمد(ص) خود نخستین واقف در اسلام بوده است و پس از آن نیز حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و اصحاب رسول خدا بوده‌اند که این یادگار ائمه و پیامبران را در جامعه جاری و ساری نگاه داشته‌اند.


اسماعیل‌پور با بیان اینکه از چالش‌های مهم حوزه وقف، بی‌اطلاع از فرهنگ غنی سنت حسنه وقف در جامعه است، بیان کرد: در زمینه فرهنگ‌سازی وقف باید همه ارگان‌های استان ورود پیدا کرده و اوقاف را در این امر یاری کنند.


وی با بیان اینکه  مردم کشور ما به واسطه فرهنگ غنی و آموزه‌های دینی، از بهترین واقفان در دنیا هستند، اظهار کرد: در ایران اسلامی، از دیرباز مردم به این موضع اهمیت داده و همواره بهترین ملک و دارایی خود را وقف عام کرده‌اند.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه، وقف در استان بوشهر نیز از نظر گستردگی وضعیت مناسبی دارد، خاطرنشان کرد: در استان بوشهر ۱۴۸ موقوفه با موقعیت عالی و متراژ چندهکتاری وقف شده است.


اسماعیل‌پور با تأکید بر اینکه اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان حافظ موقوفات عمل کرده و نیت واقف را عملی می‌کند، گفت: تمام درآمدهای موقوفات در محل مورد نظر واقف هزینه می‌شود و اداره اوقاف در این موارد دخل و تصرف ندارد.


وی با بیان اینکه ۶۴ شناسه فرهنگی در راستای اجرای صحیح نیات واقفان خیر‌اندیش وجود دارد، افزود: طرح‌هایی چون آرامش بهاری، سوگواره بصیرت عاشورایی، سوگواره یاس نبوی و مهر تحصیلی  از این قبیل طرح‌ها هستند.خروج
پیوندها