چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > مراسم جشن نیمه شعبان در واحد بوشهر برگزار شد
 


شماره خبر :٥٢٢٤٢٧
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦ ا ١٧:٢٧

مراسم جشن نیمه شعبان در واحد بوشهر برگزار شد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نیمه شعبان عید منتظران عدالت و آزادی است، گفت: در آموزه های دینی از امام زمان (عج) به عنوان منادی آزادی و وحدت در سراسر جهان یاد شده است.


به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد  رهبری دانشگاه ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی در مراسمی که از سوی حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی به مناسبت میلاد حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار شد ضمن تبریک میلاد موفور سرور آن حضرت به کارکنان، استادان و دانشجویان گفت: مهم ‌ترین هدف‌ها در برگزاری ویژه‌ برنامه‌های اعیاد شعبانیه تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌‌گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی، ارتقای سطح دانش افراد نسبت به فلسفه انتظار است.

حسینی با بیان  اینکه باید عشق و شور را به خانه آورد، عنوان کرد: باید نخست مزه‌ی شادمانی اعیاد بزرگ اسلامی را در کام آن‌ها شیرین کرد تا همیشه قبل از فرا رسیدن اعیاد، منتظرش باشند و روزشماری كنند
 وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که از امام حسین (ع) نقل شده بود  گفت: ((با فضیلت ترین کار بعد از نماز در مسیر زندگی ، شاد کردن دل مومن است، لذا این موضوع جایگاه ویژه ای در مکتب اسلام داردکه باید توجه داشته باشیم.


وی با طرح سوالی پیرامون دلایل محبت و دوستی اهلبیت علیهم‌السلام، با استناد به آیاتی از قرآن دوستی با ذوات مقدسه معصومین را اجر و مزد رسالت پیامبر اکرم و راه رسیدن به قرب الهی دانست. وی با اشاره به روایت امام صادق علیه السلام دین را منحصر در دوستی اهلبیت و بغض دشمنان ایشان دانست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این مراسم علاوه بر بُعد مذهبی ومعنوی دارای بُعد سیاسی نیز است، تصریح کرد: دین مبین اسلام، کامل ترین دین تا قیام قیامت و قرآن هم آخرین کتاب است تمامی مسائل انسان و جهان هستی در آن دیده شده است.
حجت الاسلام حسینی اشاره به فضیلت ماه‌ شعبان و در پیش بودن ماه مبارک رمضان، ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از فضایل و برکات معنوی این ماه، بتوان با آمادگی لازم به استقبال ماه مبارک رمضان شتافت و توفیق حضور در ضیافت الهی را بدست آورد.خروج
پیوندها