شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
اخبار > برگزاری شورای استان و مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
 


شماره خبر :٥٢٩٦٥٤
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٨ آبان ١٣٩٦ ا ١١:٤٢

برگزاری شورای استان و مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و واحد بوشهر با حضور دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا، دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولان دانشگاهی و استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر یوسف قیصری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و واحد بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: از دکتر رهبر تشکر می کنم که دکتر عبداللهی را که از اعضای هیات علمی این دانشگاه است، به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر انتخاب کرد.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از سال 92 تاکنون، گفت: بنده در بهمن سال 92 ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان را عهده‌دار شدم. یکی از اولین اموری که در این دانشگاه اجرا شد، صرفه‌جویی و اقتصاد مقاومتی بود.


دکتر قیصری با بیان اینکه صفا، صمیمیت، خرد جمعی و جدیت در اولویت فعالیت های ما در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بود.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در زمینه برنامه و بودجه و برنامه های اقتصادی فعالیت های موفقیت‌آمیزی داشته است، گفت: تمامی فعالیت ها و موفقیت‌ها، مرهون تلاش تمام همکاران من در دانشگاه آزاد اسلامی استان و براساس خرد جمعی و مشی شورایی بوده است.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: این دانشگاه در حوزه پژوهش و توجه به مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان نیز اقدامات موفقیت‌آمیزی انجام داده است.

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در چهار سال گذشته در زمینه های فرهنگی، گفت: این دانشگاه اغلب در کشور در زمینه های فرهنگی به مقام اول دست پیدا کرده است. شرکت در برنامه هایی از جمله ضیافت اندیشه اساتید، مسابقات قرآنی، اعتکاف دانشجویی، اردوهای جهادی بسیج دانشجویی و... ازجمله این فعالیت های بوده است.

دکتر قیصری افزود: این دانشگاه در حوزه عمرانی، آموزشی، برنامه‌ریزی و سازمان سما نیز اقدامات تاثیرگذاری انجام داده است.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور دکتر ولایتی و دکتر رهبر برای حضور در مراسم تکریم و معارفه، برای دکتر عبداللهی در انجام امور محوله آرزوی توفیق کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به عنوان یک مجموعه مردمی و برخاسته از انقلاب خدمات فراوانی به مردم ارائه داده است

دکتر اسماعیل عبداللهی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این جلسه ضمن خیرمقدم به دکتر ولایتی و دکتر رهبر و تمامی فرهیختگان حاضر در جلسه، یاد شهید حججی و اولین شهید مدافع حرم استان شهید احمدی جوان را گرامی داشت.

دکتر عبداللهی با بیان اینکه از زحمات و تلاش های روسای پیشین دانشگاه آزاد اسلامی استان بخصوص دکتر قیصری تشکر می کنم، گفت: از اینکه بار سنگین مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی استان بر دوش اینجانب قرار گرفته، مراتب تشکر و سپاس خود را ابراز می دارم و از این امانت الهی به نحو احسن محافظت می کنم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک مجموعه مردمی و برخاسته از انقلاب و مورد تایید و حمایت امام (ره) و مقام معظم رهبری، تاکنون خدمات فراوانی به مردم ارائه کرده است، گفت: معتقدم این دانشگاه بازوی قوی و توانمند آموزش عالی کشور است و باید بیش از پیش مورد توجه و پشتیبانی قرار گیرد.

وی افزود: این مجموعه وزین و فاخر می تواند به عنوان یک نهاد مردمی و غیردولتی، ضمن کاهش هزینه های فزاینده دولت و ایجاد فرصت های بی شمار شغلی و علمی، محور سیاست‌گذاری ها و برنامه‌ریزی های کلان جامعه واقع شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به عنوان یکی از قدیمی ترین و باشکوه ترین مجموعه دانشگاهی در استان در تاریخ 8 آبان سال 64 تاسیس شده است، گفت: این دانشگاه با دو رشته کاردانی حسابداری و عمران و 120 دانشجو شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در تمامی شهرستان های استان به جز شهرستان عسلویه شعبه دارد.

دکتر عبداللهی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با 11 واحد و مرکز دانشگاهی در مساحتی حدود 832هزار مترمربع و با داشتن امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب، در 379 رشته در مقاطع مختلف پذیرای 18هزار دانشجو است. در این دانشگاه هم‌اکنون بیش از 602 عضو هیات علمی تمام‌وقت نیمه وقت و مدعو و 462 کارمند مشغول خدمت هستند.

در ادامه این مراسم لوح سپاسی از سوی دکتر ولایتی و دکتر رهبر به پدر اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر شهید احمدی جوان تقدیم شد.

 خروج
اوقات شرعی
دوستان