شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦
کلام ولایت

بیانات مقام معظم رهبرى در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی
رهبر معظم انقلاب اسلامى: ما هرجا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم، کار پیش رفته و هرجا مدیریتهای ضعیف،بی حال، ناامید، غیرانقلابی و بی تحرک داشتیم کارها متوقف مانده یا به انحراف رفته...
 ٢٣:٤٨ - سه شنبه ١ فروردين ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > جایگاه همسری باشرافت است
 


شماره خبر :٥٢٧٦٢٤
تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦ ا ١٥:٥٤

جایگاه همسری باشرافت است
کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه همسربودن یعنی شرکت در عالی‌ترین و بزرگرین مسائل زندگی فردی و اجتماعی، گفت: ازدواج، ابزاری برای رسیدن به آرامش روح، جسم و روان آدمی است.

پیوند آسمانی 76 زوج دانشجوی بوشهری

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه همسربودن یعنی شرکت در عالی‌ترین و بزرگرین مسائل زندگی فردی و اجتماعی، گفت: ازدواج، ابزاری برای رسیدن به آرامش روح، جسم و روان آدمی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت الاسلام محمد برمایی در کارگاه آموزشی ازدواج پایدار واحد بوشهر با بیان اینکه مهمترین هدف انسان ها در زندگی، رسیدن به آرامش است، گفت: «یکی از مهمترین و بهترین راهکارها برای رسیدن به آرامش در زندگی، ازدواج و تشکیل خانواده است.»

برمایی با تأکید بر اینکه واژه همسری از ترکیب دو کلمه «هم به علاوه سر» تشکیل شده است، عنوان کرد: هم در کلمه همسری نشات گرفته از همکاری، هماهنگی و باهم بودن و .... است و همانگونه که سر در بدن مهمترین اندام زندگی است در اینجا نیز کلمه «سر» استعاره از مهمترین و اساسی ترین امور و کارهای زندگی فردی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه همسر بودن سخت ترین و شیرین ترین کار دنیاست، اظهار کرد: «اگر زن و مرد در زندگی مشترک، فضای این ارتباط را به خوبی درک کنند، لذتی پایدار دست خواهند یافت و در غیر اینصورت به بن بست می رسند.»

برمایی با تأکید بر اینکه زن و مرد باید به روایتی مشترک از زندگی زناشویی دست یابند، تصریح کرد: «در اینصورت قدرت هر دو یکسان و واحد خواهد شد.»

وی ادامه داد: «در صورتی که تفاهم در زندگی به وجود نیاید، زن و مرد دو قدرتی می شوند که در یک اقلیم و رو در روی هم قرار خواهند گرفت و روابط آنان به تنش و مشاجره ختم می شود.»

برمایی با بیان اینکه انسان ها به سبک زندگی خود حساس هستند، عنوان کرد: «هر فردی تا پیش از ازدواج به طور میانگین 20 الی 25 سال از عمر خود را به سبک مجردی و در خانه پدری پر از خلق، خوی، عادات، فرهنگ، آداب متفاوت و... سپری کرده است.»

کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر اینکه برای تغییر سبک زندگی قبلی فرد به شرایط کنونی، نیاز به زمان و تلاش است، به زوج های جوان توصیه کرد: «باید برای تغییر سبک و سیاق زندگی همسران خود زمان گذاشت و بدون تخریب زندگی قبلی، رفتارهای روحی، اعتقادی و .... قدیم همسر، سبک زندگی جدیدی برای لذت بردن در کنار هم و برای هم ساخت.»

برمایی با بیان اینکه ازدواج بخش مهمی است از زندگی و نه تمام زندگی، گفت: «ازدواج شروع مجدد و آغاز دیگری در زندگی است و نه نقطه پایان.»

وی افزود: «انسان ها باید بیاموزند هرچقدر پیش از ازدواج برای علایق فردی، خواسته ها و آرزوهای خود تلاش می کردند اکنون باید صد چندان بیشتر کوشش کنند.»

برمایی با تأکید بر اینکه جایگاه همسر بودن، با شرافت ترین جایگاه ها است، تشریح کرد: «ازدواج خوب و آسان، ازدواج کم هزینه نیست بلکه ازدواج به هنگام و پایدار است.»خروج
اوقات شرعی
دوستان