چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
اخبار > مراسم جشن نیمه شعبان در واحد بوشهر برگزار شد
 


شماره خبر :٥٢٢٤٢٧
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦ ا ١٧:٢٧

مراسم جشن نیمه شعبان در واحد بوشهر برگزار شد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نیمه شعبان عید منتظران عدالت و آزادی است، گفت: در آموزه های دینی از امام زمان (عج) به عنوان منادی آزادی و وحدت در سراسر جهان یاد شده است.


به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد  رهبری دانشگاه ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی در مراسمی که از سوی حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی به مناسبت میلاد حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار شد ضمن تبریک میلاد موفور سرور آن حضرت به کارکنان، استادان و دانشجویان گفت: مهم ‌ترین هدف‌ها در برگزاری ویژه‌ برنامه‌های اعیاد شعبانیه تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌‌گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی، ارتقای سطح دانش افراد نسبت به فلسفه انتظار است.

حسینی با بیان  اینکه باید عشق و شور را به خانه آورد، عنوان کرد: باید نخست مزه‌ی شادمانی اعیاد بزرگ اسلامی را در کام آن‌ها شیرین کرد تا همیشه قبل از فرا رسیدن اعیاد، منتظرش باشند و روزشماری كنند
 وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که از امام حسین (ع) نقل شده بود  گفت: ((با فضیلت ترین کار بعد از نماز در مسیر زندگی ، شاد کردن دل مومن است، لذا این موضوع جایگاه ویژه ای در مکتب اسلام داردکه باید توجه داشته باشیم.


وی با طرح سوالی پیرامون دلایل محبت و دوستی اهلبیت علیهم‌السلام، با استناد به آیاتی از قرآن دوستی با ذوات مقدسه معصومین را اجر و مزد رسالت پیامبر اکرم و راه رسیدن به قرب الهی دانست. وی با اشاره به روایت امام صادق علیه السلام دین را منحصر در دوستی اهلبیت و بغض دشمنان ایشان دانست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این مراسم علاوه بر بُعد مذهبی ومعنوی دارای بُعد سیاسی نیز است، تصریح کرد: دین مبین اسلام، کامل ترین دین تا قیام قیامت و قرآن هم آخرین کتاب است تمامی مسائل انسان و جهان هستی در آن دیده شده است.
حجت الاسلام حسینی اشاره به فضیلت ماه‌ شعبان و در پیش بودن ماه مبارک رمضان، ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از فضایل و برکات معنوی این ماه، بتوان با آمادگی لازم به استقبال ماه مبارک رمضان شتافت و توفیق حضور در ضیافت الهی را بدست آورد.خروج
اوقات شرعی
دوستان