جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨
با نهاد
خدمات نهاد
جشنواره ها
ویژه نامه ها
نشریات
دانشگاه ها

عطرافشانی گلزار شهدا با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر، سرپرست جدید و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر آیین عطرافشانی گلزار شهدا برگزار شد
 ٢٠:٥٦ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
فرهنگی

تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دکتر ناظریان پژوهشگر طب سنتی ایرانی – اسلامی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین الهی و آموزه های آن برای جاودانگی انسان است، تصریح کرد: «اسلام آخرین دین الهی است که پاسخگوی تمام نیازهای بشر تا قیامت خواهد بود.»
 ١١:٤١ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>
اخبار > نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع " منشور حرفه ای اساتید"
 


شماره خبر :٤٨٤٩٠٥
تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٤ ا ٠٨:٤٩

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع " منشور حرفه ای اساتید"
نشست هم اندیشی اساتید با موضوع " منشور حرفه ای اساتید" روز چهارشنبه مورخ 12 اسفند 94 از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر در سالن کنفرانس شهید علیمحمدی دانشکده علوم انسانی واحد بوشهر برگزار شد.

نشست هم اندیشی اساتید با موضوع " منشور حرفه ای اساتید" روز چهارشنبه مورخ 94/12/12 از سوی نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سالن کنفرانس شهید علیمحمدی دانشکده علوم انسانی واحد بوشهر برگزار شد.

استاد حوزه و دانشگاه در این نشست گفت: منشور اخلاق حرفه ای در هر سازمانی دربرگیرنده همه ارزش های اخلاقی بوده و تنها مختص چند مورد خاص نمی شود.


حجت الاسلام محمد تقی اسلامی تاکید کرد: در رعایت اخلاق حرفه ای هیچ گاه نباید موردی اخلاقی رابرای موردی غیراخلاقی بخواهیم. وی بیان داشت: انسان دارای منزلت اخلاقی است از این رو برخورد با آن نیز نیازمند یک رفتار علمی و اصولی است.


اسلامی افزود: یک سازمان اخلاق مدار باید در هر دوره شش یا هفت ماهه یک هفته را به نام هفته اخلاق تعریف کند و به پیشرفت های اخلاقی خود بپردازند. وی در ارتباط با نحوه رابطه با دیگران گفت: نظم گرایی، خیرخواهی، امانت داری و اخوت و برادری از مقوله های مهم برای ارتباط با دیگران است. اسلامی یادآور شد: در رعایت مسائل اخلاقی هم موارد آن به یکدیگر مرتبط بوده و در صورت رعایت نکردن هرکدام از آنها مسیر رعایت اخلاق حرفه ای ناقص خواهد بود.


وی بیان داشت: اساتید دانشگاه ها برای تدریس، راهنمایی، مشاوره و داوری باید از از صلاحیت علمی و فرصت کافی برخوردار باشند. اسلامی گفت: استادان در انتقال تجارب و مهارت های علمی نیز باید سخاوتنمدانه و منصفانه رفتار کنند. وی عنوان کرد: استادان باید با تدابیر لازم روحیه پرسشگری دانشجویان را فزونی بخشند.

اسلامی بیان داشت: تلاش برای اعتلای روحیه صداقت و درستکاری در دانشجویان نیز از جمله موارد مهم در حوزه فعالیت استادان دانشگاه ها است.

وی گفت: استادان و معلمان باید در شرایط پاسخ به مخاطبان خود برای پاسخ به سوالات مخاطبان خود با گفتن عبارت "نه نمی دانیم " بیگانه نباشند. اسلامی بیان کرد: نداشتن توانایی برای گفتن "نمی دانم " امروز یکی از چالش خیز ترین مسائل اخلاقی در جامعه است.

خروج
پیوندها