عضو هیات علمی واحد بوشهر: " سردار شهادتت مبارک".

عضو هیات علمی واحد بوشهر: " سردار شهادتت مبارک"

مهدی نکیسا عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در گفتگو با روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سالروز شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: پس از شهادتت شما را شناختم آن شناختنی که همه امت اسلامی و حق خواهان تاریخ را از اعماق وجود به خود آورد و موجی عظیم در گستره دلهای جویای بصیرت جاری نمود.

ای سردار عزیز! جایت خالیست و همرزمانت در جبهه حق علیه باطل با قدرت و شهامتی که در وجودشان روشن کردی طوفنده تر و با صلابت تر پیکار می کنند.

بعد از رفتنت دنیا دگرگونه شد و همه در آزمونی سخت قرار گرفتند و دیگر دست ها با هم دست نمی دهند و در هر دست ندادنی به یاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روح بزرگت می افتیم که در ذهنمان آن تصویر دستان پاک انگشتر بدستتان تداعی می کند.

ای سردار عزیز و ای سردار دلهای عاشق به راه شهدا! همانطور که در وصیت نامه ات نوشته ای:   

"خداوندا! ‌ای قادر عزیز و ‌ای رحمان رزاق، پیشانی شکر شرم بر آستانت می‌سایم که مرا در مسیر فاطمه اطهر و فرزندانش در مذهب تشیّع عطر حقیقی اسلام قرار دادی و مرا از اشک بر فرزندان علی بن ابیطالب و فاطمه اطهر بهره‌مند نمودی؛ چه نعمت عظمایی که بالاترین و ارزشمندترین نعمت‌هایت است؛ نعمتی که در آن نور است، معنویت، بی قراری که در درون خود بالاترین قرار‌ها را دارد، غمی که آرامش و معنویت دارد."

خوشا به حالت که خداوند قادر حکیم صدای دل پاکت را شنید و تو را به آرزویت که شهادت در راهش بود رزق و روزی کرد.

براستی که امام بزرگوارمان (ره) بخوبی بیان کردند: " شهادت هنر مردان خداست"

مردانی که در راه خدا بی قرار و سراپا دلبسته راه رسیدن به سرمنزل مقصود هستند. بله. آنها مردانی خدایی هستند و خدای حسین (ع) دوست دارد آنها را حسین گونه بپذیرد.

ای سردار دلها! در وصیت نامه ات به خداوند مهربان نوشتی:

"عزیزم! من از بی قراری و رسوایی جاماندگی، سر به بیابان‌ها گذارده ام؛ من به امیدی از این شهر به آن شهر و از این صحرا به آن صحرا در زمستان و تابستان می‌روم. کریم، حبیب، به کرمت دل بسته ام، تو خود میدانی دوستت دارم. خوب میدانی جز تو را نمی‌خواهم. مرا به خودت متصل کن."

به خداوند سبحان متصل شدی و به ما فهماندی با عزیز فاطمه (س) همرا شدن چه دشواری ها دارد. ما در زندگی عادی خودمان دست و پا می زنیم و از خداوند متعال می خواهم راه حق و حقیقت را با نوری که شما شهدا افروخته اید پیدا کنیم. باشد که در درگاه باعظمت و کبریایی اش روسیاه نباشیم.

ای شهید عزیز! تو را سوگند می دهم که در روز محشر شفیع ما باش و دست ما را هم بگیر.

جایی که جان آرام گیرد نزد جانان

آن جا که "عند ربهم" فرمود قرآن

این عاشقان را جز شهادت مرگ ننگ است

در کامشان بی دوست ماندن چون شرنگ است

 

کلمات کلیدی
افشین جعفری
تهیه کننده:

افشین جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *